Zabiegi

Zabiegi chirurgiczne – na czym polegają?

O naszych zabiegach chirurgicznych

Chirurgiczne zabiegi dostępne w naszym Centrum Medycznym są typowymi operacjami jednodniowymi przeprowadzanymi w trybie ambulatoryjnym. Pacjenci po konsultacji z lekarzem umawiają się na wykonanie zabiegu i już tego samego dnia mogą opuścić nasz gabinet. Zabiegi chirurgiczne trwają w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania, zwykle mniej więcej 30-45 minut.

Oferujemy w szczególności zabiegi dermatochirurgiczne związane z usuwaniem i leczeniem zmian skórnych (pieprzyków, brodawek, zmian barwnikowych), usuwaniem włókniaków, tłuszczaków, ropni, bliznowców i wielu innych. Wycięte materiały poddajemy badaniu histopatologicznemu, dzięki temu jesteśmy w stanie stwierdzić, jaki charakter ma dana zmiana, a w razie konieczności, wdrożyć odpowiednie leczenie.

Tuż po zabiegach nasi pacjenci otrzymują szereg zaleceń, a także odpowiednie leki, które mają przyspieszać gojenie się powstałej po wycięciu rany i przeciwdziałać bólowi. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, a po wykonanym zabiegu umawiamy się na wizytę konsultacyjną.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami, w celu umówienia się na zabieg chirurgiczny u naszych specjalistów: chirurga (dr Marcin Biskupski), dermatoonkologa (dr Łukasz Grzęda) czy dermatologa (dr Justyna Śliwiak).

Zabiegi chirurgiczne – dla kogo?

Chirurgia nie jest wyłącznie działem medycyny, w ramach której wykonuje się wielogodzinne operacje, wymagające długiej rekonwalescencji. Wiele osób zapomina, że zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w trybie ambulatoryjnym również są niezwykle popularne i ważne.

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy zabiegi zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Podczas wcześniejszych konsultacji ustalamy wraz z pacjentem lub jego opiekunem szczegóły oraz konkretną datę. Warto wspomnieć, że jednodniowe zabiegi chirurgiczne są zwykle przeprowadzane przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego. Co więcej, najczęściej są całkowicie bezbolesne lub wywołują jedynie uczucie lekkiego ukłucia, pieczenia.

Zabiegi chirurgiczne – kiedy warto je wykonać?

Zabiegi te skierowane są do osób, które chciałyby pozbyć się między innymi nieestetycznych lub utrudniających codzienne funkcjonowanie pieprzyków, brodawek itp. Ponadto warto je przeprowadzić także w przypadku występowania, np. ropnia, czyli zmiany zapalnej, która wypełniona jest treścią ropną.

Ropień ten zwykle jest głęboki i bolesny, dlatego nasz chirurg w ciągu kilkudziesięciu minut usunie ropną treść oraz przeprowadzi profesjonalny drenaż. Co więcej, do naszego Centrum Medycznego zgłasza się również wielu pacjentów zmagających się, np. z problemami związanymi z wrastającymi paznokciami. Jest to defekt uciążliwy, mogący jednak przysporzyć wielu kłopotów z chodzeniem, warto zatem go usunąć.

To tylko kilka przykładów, które pokazują, dlaczego warto zgłosić się na jednodniowy zabieg chirurgiczny. Ta szybka operacja pozwoli znacząco poprawić komfort życia, a często i pomóc pacjentom powrócić do pełni sprawności.

Zabieg chirurgiczny – jak się przygotować?

Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba wykonać morfologię krwi wraz z wartościami oceniającymi układ jej krzepnięcia. Ponadto konieczne jest zapisanie się na EKG, a także zbadanie poziomu cukru we krwi. Dzięki tym wynikom chirurg będzie w stanie podjąć odpowiednią decyzję o tym, czy rzeczywiście pacjent może przystąpić do zabiegu chirurgicznego.

Zapraszamy do umawiania wizyt.

Kalendarz

Umów się na wizytę

 

Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.


Umów się na wizytę