Specjalizacje

Kardiolog

Co to kardiologia?

Kardiologia to jedna z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny. Zajmuje się schorzeniami serca oraz naczyń krwionośnych, które dotykają coraz częściej ludzi na całym świecie, plasując się w ścisłej czołówce chorób cywilizacyjnych. Według danych WHO choroby serca
i naczyń krwionośnych są główną przyczyną przedwczesnej śmierci. Lekarz kardiolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układ sercowo-naczyniowego. Rozpoznaje wrodzone i nabyte wady serca oraz układu krążenia, prowadzi szczegółową diagnostykę, ustala leczenie, a także prowadzi i wspiera pacjentów w okresie rehabilitacji.

Obok diagnostyki i leczenia, dla kardiologa niezwykle ważna jest również profilaktyka, która wielu pacjentów może uchronić przez zachorowaniem lub pogłębieniem się choroby.

Kiedy powinieneś zgłosić się do kardiologa:

 • częste uczucie uderzenia krwi do głowy,
 • uczucie gniecenia i ucisku w klatce piersiowej,
 • zmiany w rytmie serca (kołatania),
 • duszności, także po wysiłku fizycznym,
 • obrzęki twarzy i kończyn,
 • omdlenia i zasłabnięcia.

Ponadto do kardiologa należy się zgłosić także w momencie, gdy wyniki z pomiaru ciśnienia tętniczego są nieprawidłowe, wyższe niż 140/90 mm Hg. Wizyta ta jest również niezbędna, kiedy badanie EKG wykaże nieścisłości. Co więcej, osoby, które podejrzewają, że mogą cierpieć na schorzenia związane z sercem, również mogą zgłosić się do specjalisty. Regularne wizyty w gabinecie powinny odbywać także pacjenci, którzy są pod stałą opieką kardiologiczną.

Jakie badania należy wykonać przed wizytą?

Przed wizytą w gabinecie kardiologicznym warto poprosić swojego lekarza POZ o skierowanie na podstawowe testy laboratoryjne krwi: morfologię, kreatyninę, glukozę na czczo, lipidogram, poziom sodu, potasu. Dobrze jest również zabrać ze sobą wszystkie dotychczasowe wyniki badań sprzed kilku miesięcy. Jeśli natomiast pacjent odbył również konsultacje u innego specjalisty, np. pulmonologa, również powinien zabrać ze sobą wyniki badań.

Kardiolog – jakie leczy choroby?

Nasi specjaliści zajmują się leczeniem schorzeń związanych z układem sercowo-naczyniowym. Pod opieką specjalistów są osoby, które przede wszystkim zmagają się ze schorzeniami:

 • Chorobą niedokrwienną serca,
 • Niewydolnością serca i zapaleniem mięśnia sercowego,
 • Miażdżycą,
 • Nadciśnieniem tętniczym,
 • Dławicą piersiową,
 • Arytmią (tachykardią, bradykardią, migotaniem przedsionków,
 • Wadami serca.

Pierwsza konsultacja u kardiologa

Osoby, które ukończyły 30. rok życia i do tej pory nie korzystały z usług kardiologicznych, mogą umówić się na profilaktyczną wizytę u naszych specjalistów kardiologów. Taka konsultacja pozwoli przede wszystkim wykryć ewentualne nieprawidłowości w bardzo wczesnym stadium. Lekarz zaleci odpowiednie leczenie i profilaktykę. Nie da się ukryć, że pozwoli to też zapobiec rozwojowi różnorodnych, poważnych chorób. Pierwsza wizyta w tak młodym wieku jest również niezwykle istotna dla osób będących w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia schorzeń kardiologicznych.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami.

Nasi specjaliści

Cennik

Kardiolog

Konsultacja kardiologiczna
220 zł
Konsultacja kardiologiczna + Echo serca
350 zł
EKG z opisem
100 zł
Kalendarz

Umów się na wizytę

 

Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.


Umów się na wizytę