Specjalizacje

Kardiolog

Co to kardiologia?

Kardiologia to jedna z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny. Zajmuje się schorzeniami serca oraz naczyń krwionośnych, które dotykają coraz częściej ludzi na całym świecie, plasując się w ścisłej czołówce chorób cywilizacyjnych. Według danych WHO choroby serca
i naczyń krwionośnych są główną przyczyną przedwczesnej śmierci. Lekarz kardiolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układ sercowo-naczyniowego. Rozpoznaje wrodzone i nabyte wady serca oraz układu krążenia, prowadzi szczegółową diagnostykę, ustala leczenie, a także prowadzi i wspiera pacjentów w okresie rehabilitacji.

Obok diagnostyki i leczenia, dla kardiologa niezwykle ważna jest również profilaktyka, która wielu pacjentów może uchronić przez zachorowaniem lub pogłębieniem się choroby.

Kiedy powinieneś zgłosić się do kardiologa:

 • częste uczucie uderzenia krwi do głowy,
 • uczucie gniecenia i ucisku w klatce piersiowej,
 • zmiany w rytmie serca (kołatania),
 • duszności, także po wysiłku fizycznym,
 • obrzęki twarzy i kończyn,
 • omdlenia i zasłabnięcia.

Ponadto do kardiologa należy się zgłosić także w momencie, gdy wyniki z pomiaru ciśnienia tętniczego są nieprawidłowe, wyższe niż 140/90 mm Hg. Wizyta ta jest również niezbędna, kiedy badanie EKG wykaże nieścisłości. Co więcej, osoby, które podejrzewają, że mogą cierpieć na schorzenia związane z sercem, również mogą zgłosić się do specjalisty. Regularne wizyty w gabinecie powinny odbywać także pacjenci, którzy są pod stałą opieką kardiologiczną.

Jakie badania należy wykonać przed wizytą?

Przed wizytą w gabinecie kardiologicznym warto poprosić swojego lekarza POZ o skierowanie na podstawowe testy laboratoryjne krwi: morfologię, kreatyninę, glukozę na czczo, lipidogram, poziom sodu, potasu. Dobrze jest również zabrać ze sobą wszystkie dotychczasowe wyniki badań sprzed kilku miesięcy. Jeśli natomiast pacjent odbył również konsultacje u innego specjalisty, np. pulmonologa, również powinien zabrać ze sobą wyniki badań.

Kardiolog – jakie leczy choroby?

Nasi specjaliści zajmują się leczeniem schorzeń związanych z układem sercowo-naczyniowym. Pod opieką specjalistów są osoby, które przede wszystkim zmagają się ze schorzeniami:

 • Chorobą niedokrwienną serca,
 • Niewydolnością serca i zapaleniem mięśnia sercowego,
 • Miażdżycą,
 • Nadciśnieniem tętniczym,
 • Dławicą piersiową,
 • Arytmią (tachykardią, bradykardią, migotaniem przedsionków,
 • Wadami serca.

Pierwsza konsultacja u kardiologa

Osoby, które ukończyły 30. rok życia i do tej pory nie korzystały z usług kardiologicznych, mogą umówić się na profilaktyczną wizytę u naszych specjalistów kardiologów. Taka konsultacja pozwoli przede wszystkim wykryć ewentualne nieprawidłowości w bardzo wczesnym stadium. Lekarz zaleci odpowiednie leczenie i profilaktykę. Nie da się ukryć, że pozwoli to też zapobiec rozwojowi różnorodnych, poważnych chorób. Pierwsza wizyta w tak młodym wieku jest również niezwykle istotna dla osób będących w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia schorzeń kardiologicznych.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami.

Nasi specjaliści

Cennik

Holter EKG

Holter EKG 24h
200 zł
Holter EKG 48 h
300 zł
Holter EKG 72h
400 zł

Holter ciśnieniowy

Holter RR 24h
200 zł
Holter RR 48h
300 zł
Holter RR 72h
400 zł

Kardiolog

Konsultacja kardiologiczna
250 zł
Konsultacja kardiologiczna + Echo serca
400 zł
EKG z opisem
100 zł
Kalendarz

Umów się na wizytę

 

Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.


Umów się na wizytę