Zabiegi

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Wiele osób posiada na skórze różnego rodzaju zmiany i znamiona (m.in. pieprzyki, brodawki, zmiany barwnikowe). Część z nich umiejscowiona jest na skórze odsłoniętej (twarz, dłonie), przez co wyglądają nieestetycznie i bywają uciążliwe w życiu codziennym. Zmiany skórne, mimo że mogą wydawać się niegroźne, z biegiem czasu mogą się ulegać przemianom i stać się realnym ryzykiem powstania schorzeń takich jak nowotwory skóry.

Na szczęście wiele zmian skórnych można po prostu usunąć.

Bardziej skomplikowane zmiany należy zlikwidować przy pomocy zabiegów chirurgicznych. Łagodniejsze odmiany można usuwać metodą wymrażania lub laserem. Przed wyborem metody należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który przy pomocy dermatoskopu oceni realne zagrożenie poszczególnych znamion.

 

Usunięcie laserem zmniejsza ryzyko blizn i przebarwień

Zabieg usunięcia laserem polega na likwidacji zmiany przy pomocy wiązki światła. W zależności od głębokości oraz rozległości wykwitu dochodzi do jego zniszczenia lub odcięcia od podłoża. Kwestia wyboru lasera wykorzystywanego do zabiegu leży w kompetencji lekarza wykonującego zabieg. Dzieje się to na podstawie analizy wielkości i rodzaju zmiany oraz na jego lokalizacji na ciele. W porównaniu z kriochirurgią lub chirurgicznym wycięciem zabieg laserem zapewnia szybsze gojenie, a prawdopodobieństwo powstania blizny lub przebarwienia jest małe.

Za pomocą lasera można usunąć m.in.:

 • „pieprzyki”
 • włókniaki
 • ziarniniaki
 • znamiona barwnikowe
 • blizny i bliznowce
 • narośla skórne
 • naczyniaki
 • kępki żółte

Laserowe usuwanie zmian skórnych wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym dostosowanym do progu bólu pacjenta.  Zabiegi nie wymagają żadnego uprzedniego przygotowywania się. Obowiązują tu standardowe przeciwwskazania, takie jak przy większości zabiegów estetycznych.

Laser CO2 Flaming firmy Metrum Cryoflex to wysokiej klasy urządzenie przeznaczone do bezkontaktowych zabiegów usuwania zmian skórnych poprzez waporyzację. Wykorzystywany jest w dermatologii, ginekologii oraz laryngologii. Zabiegi są małoinwazyjne i całkowicie bezpieczne, gdyż energia lasera skupiona jest jedynie na tkance zmienionej chorobowa, zaś okoliczna skóra nie pozostaje naruszona.

Kwalifikacji do zabiegu laserem zawsze dokonuje lekarz dermatolog po wcześniejszej konsultacji z Pacjentem i ocenie zmian (dermatoskopii).

 

Przed rozpoczęciem zabiegu odbywa się konsultacja. Specjalista weryfikuje rodzaj i liczbę zmian skórnych, sprawdza, czy nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu. W czasie konsultacji specjalista omawia też przebieg zabiegu i odpowiada na pytania pacjenta. 

Laserowe usuwanie zmian skórnych ‒ przeciwwskazania

Niestety, nie zawsze możliwe jest przeprowadzenie laserowego usuwania zmian skórnych. Wśród przeciwwskazań znajdują się:

 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
 • zakażenie skóry w obszarze zabiegowym
 • aktywne zmiany łuszczycowe

Laserowe usuwanie zmian skórnych ‒ zalety

O jakich zaletach możemy mówić w przypadku laserowego usuwania zmian skórnych? Przede wszystkim zabieg jest skuteczny, nie pozostawia blizn i nieestetycznych śladów. Bardzo często terapia zakończona jest już po jednym zabiegu.

Co więcej, dzięki znieczuleniu pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych.

Ile kosztuje laserowe usuwanie zmian skórnych?

Koszt usunięcia zmian skórnych uzależniony jest przede wszystkim od powierzchni zabiegowej. Cena za usunięcie 1-2 zmian to około 250 zł.
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.

Nasi specjaliści

Cennik

Dermatologia

Laserowe usunięcie 1-2 zmian skórnych
300 zł
Laserowe usunięcie 2-5 każdej następnej zmiany
50 zł
Kalendarz

Umów się na wizytę

 

Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.


Umów się na wizytę