Chirurg naczyniowy to lekarz specjalizujący się w leczeniu schorzeń naczyń krwionośnych, m.in. żylaków, tętniaków, usuwaniu zrostów i zmian miażdżycowych oraz wstawianiu protez naczyniowych. Chirurg naczyniowy zajmuje się również diagnozowaniem i leczeniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i schorzeń w obrębie układu limfatycznego (naczyń limfatycznych), także leczeniem operacyjnym.
Chirurg naczyniowy jest tym specjalistą, do którego należy udać się w przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania następujących schorzeń:
Ważnym narzędzie diagnostycznym dla chirurga naczyniowego jest badanie USG Doppler, które pokazuje stan przepływu krwi w naczyniach i określa ich drożność.
Choć badanie może być wykonane praktycznie w każdej chwili i najczęściej analizie poddawany jest materiał z krwi lub moczu, warto przede wszystkim zgłosić się do punktu, będąc w miarę zdrowym. Pacjent nie powinien skarżyć się,m.in. na infekcje górnych dróg oddechowych, nie powinien mieć gorączki itp.
Zapraszamy serdecznie do zgłaszania się do naszego punktu pobrań!
Od kilkunastu lat na świecie i coraz powszechniej w Polsce chirurdzy naczyniowi wykorzystują metody łączące wewnątrzżylne zamknięcie dużych naczyń żylnych z małoinwazyjnym leczeniem uzupełniającym. Sposoby te stają się złotym standardem w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych.
Termiczne:
– usuwanie żylaków laserem ( EVLT),
– prądem wysokiej częstotliwości (EVRF),
– parą wodną (SSV).
Nietermiczne:
– Moca (Flebogrif i ClariVein)
– kleje tkankowe (VenaSeal , VenaBlock i inne)
W naszej Klinice wykonywany jest miniinwazyjny zabieg usuwania żylaków Flebogrif. Ta nowoczesna metoda leczenie żylaków za pomocą zestawu Flebogrif® pozwala na przeprowadzeniu zabiegu w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności wizyty w szpitalu i długotrwałej rekonwalescencji. Zabieg ten wymaga jedynie znieczulenia miejscowego, co znacząco poprawia bezpieczeństwo zabiegu (zmniejsza ryzyko wynikające ze znieczulenia ogólnego czy zewnątrzoponowego) oraz komfort Pacjenta. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i precyzji zabiegu, jest on wykonywany pod kontrolą USG.
Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.