Podczas wizyty dermatologicznej pacjent ma możliwość skorzystania z usługi dermatoskopii, czyli wnikliwej oceny zmian skórnych na całym ciele za pomocą dermatoskopu. Jeżeli któraś ze zmian okaże się podejrzana lub chorobowa, dermatolog może zlecić jej wycięcie.
Zabiegu wycięcia zmiany dokonuje lekarz dermatolog (łyżeczkowanie) lub chirurg w znieczuleniu miejscowym. Każda zmiana wysyłana jest na badanie histopatologiczne, które ocenia jej budowę i rodzaj. Od tego badania zależy dalsze postępowanie.
Większość zmian i znamion skórnych ma charakter niegroźny, jednak dermatoskopia to jedna z podstawowych metod wykrywania nowotworów skóry w tym czerniaka.
Osobom, które lubią opalanie i często wystawiają ciało na słońce zaleca się wykonanie dermatoskopii raz w roku.
Przed wykonaniem każdego zabiegu usunięcia zmiany skórnej pacjent jest konsultowany przez lekarza dermatologa lub chirurga, ma możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie postawione pytania i wątpliwości. Cena zabiegu jest ustalana podczas wizyty indywidualnie i uzależniona od rodzaju, wielkości i ilości zmian.
Wiele osób zastanawia się, kiedy należy udać się do dermatologa. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każde, zmieniające kształt znamię wymaga konsultacji. W naszym gabinecie wystarczy zgłosić chęć wykonania badania dermatoskopem, a umówimy, jak najszybszy termin.
Do tego typu znamion zalicza się te, które:
Usuwanie znamion niepokojących, czyli takich, o których mowa wyżej, pozwala w znacznym stopniu zapobiec rozwojowi czerniaka lub innego typu chorób skórnych, które mogą zagrażać życiu, należy nie lekceważyć tego zabiegu. Tej czynności może oczywiście podjąć się tylko wykwalifikowany chirurg o specjalizacji dermatologicznej. Zatrudniamy fachowych lekarzy, który wykonają tego typu zabieg w sposób profesjonalny i niezwykle precyzyjny.
Jednym z często spotykanych i powtarzanych mitów jest sformułowanie, że usuwanie znamion boli. Nie jest to oczywiście prawdą, gdyż jest to w pełni bezbolesny i bezinwazyjny szybki zabieg wykonywany przy znieczuleniu. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że ranę powstałą po takim zabiegu należy odpowiednio pielęgnować. Zwykle po 3 tygodniach miejsce po zabiegu zaczyna się goić i leczyć. Nie należy jednak zapominać o tym, że jeśli rana jest większa, trzeba zwrócić uwagę na czas jej gojenia się. Może on się znacznie wydłużyć, gdyż muszą zabliźnić poszczególne warstwy skóry.
Do gojenia tego typu ran należy stosować maści wspomagających zabliźnianie się nacięć oraz stosując różnego rodzaju plastry na blizny. Ich rewolucyjne działanie przyspiesza gojenie się naskórka. W razie potrzeby służymy pomocą i doradztwem.
Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami i do umawiania konsultacji. Z chęcią wybierzemy dogodny dla obu stron termin. Obawiasz się zabiegu usuwania znamion i zmian skórnych? Skontaktuj się z nami, nasi specjaliści z chęcią Ci pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania.
Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.