Zabiegi

Leczenie łysienia

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

Niestety łysienie androgenowe dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Szacuje się, że jest to najczęstsza przyczyna łysienia, jednak można skutecznie jej zaradzić! W naszym gabinecie stosujemy metodę osocza bogatopłytkowego, czyli takiego zabiegu, który pomaga zarówno na łysienie, jak i na nadmierne wypadanie włosów. Na czym polega ten zabieg?

Osocze bogatopłytkowe – metoda leczenia łysienia

Do walki z łysieniem czy wypadaniem włosów u kobiet i mężczyzn wykorzystywana jest krew pacjenta. Zawarte w płytkach krwi różnorodne czynniki wzrostu rewitalizują uśpione mieszki i pobudzają do dalszego wzrostu oraz produkcji włosa. Ważny jest fakt, że po takim zabiegu włosy odrastają dużo zdrowsze, mocniejsze i przede wszystkim bardziej gęste, a także dobrze odżywione. Co istotne, z jednej cebulki może wyrosnąć wtedy więcej niż jeden włos.

Konsultacje z dermatologiem

Przed przeprowadzeniem zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego każdy pacjent umawiany jest do naszego gabinetu na konsultację. Dermatolodzy badają dokładnie skórę głowy i doszukują się przyczyny łysienia. W dużej mierze są to właśnie przypadki łysienia androgenowego. Z zabiegu tego mogą skorzystać także osoby, których czynnikiem powodującym wypadanie włosów czy łysienie jest nadmierny stres, okres ciąży i laktacji, nieprawidłowe odżywianie się i inne przyczyny.

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, a także nie wpływa negatywnie na stan zdrowia pacjenta. Osobie takiej pobierana jest krew w niewielkiej ilości bezpośrednio przed zabiegiem, a następnie wkładana jest do specjalnej wirówki, gdzie koncentrat jest odwirowany. Zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu przyczyniają się do regeneracji komórek. Dzięki ich zastosowaniu pobudzany zostaje kolagen, skóra staje się elastyczna, a także odżywiona. Włosy zaczynają odrastać dużo mocniejsze oraz dużo gęstsze.

Nie da się ukryć, że jest to zabieg, który uważany jest za jeden z najlepszych. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod w przypadku leczenia łysienia androgenowego oraz spowodowanego różnymi, innymi czynnikami na przykład stresem.

Efekty zabiegu

Głównym efektem zabiegu jest oczywiście większa ilość odrastający włosów. Poprawia się także znacznie mikrokrążenie oraz wzmacniane są cebulki. Dzięki produkcji naturalnego kolagenu hamuje się wypadanie włosów, jak również poprawia się elastyczność włosa.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do konsultacji z naszymi specjalistami dermatologami Jeśli cierpisz na łysienie androgenowe lub też nie wiesz, co jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów, skontaktuj się z nami! Z chęcią udzielimy Ci wszystkich niezbędnych rad i wdrożymy odpowiednie leczenie.

Nasi specjaliści

Kalendarz

Umów się na wizytę

 

Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.


Umów się na wizytę