Zabiegi

Leczenie blizn

Blizny powstają na ciele człowieka praktycznie od samych narodzin. Zazwyczaj są one wynikiem niewielkich urazów, czyli uszkodzeń skóry właściwej. Powstają także wskutek oparzeń termicznych, chemicznych, pojawiają się po przebytym trądziku, a najczęściej po wielu zabiegach chirurgicznych związanych z szyciem skóry. W jaki sposób dermatolog leczy blizny? Jakie można wyróżnić rodzaje blizn?

Rodzaje blizn

Rodzaj blizny zależy w dużej mierze także od tego, co było przyczyną jej powstania. W zasadzie można wyróżnić bardzo wiele rodzajów szram na ciele, najczęściej pojawiają się jednak blizny:

  • przerosłe – czyli takie, które znacznie wystają powyżej cięcia chirurgicznego i w zasadzie powyżej skóry. Zazwyczaj pojawiają się kilka tygodni po zabiegu chirurgicznym, mają tendencję do powiększania się. Często kojarzone są z nieestetycznym lub złym wykonaniem zabiegu,
  • bliznowce – są to blizny o barwie czerwonej, wykraczają poza ranę. Powstają zwykle już po zagojeniu się rozcięcia,
  • potrądzikowe lub tak zwane zanikowe – są to blizny, które przyjmują postać charakterystycznych zagłębień w skórze, niekiedy mogą przypominać skórę porowatą, ponieważ mają wielkość odcisków główki szpilki. Pojawiają się na twarzy lub na plecach. 

Jak usuwamy blizny?

W naszym gabinecie możesz umówić się na usunięcie blizny. Najczęściej stosujemy zabiegi laserowego usuwania blizn przy pomocy specjalistycznej wiązki światła. Jest to nowatorska metoda, dzięki której możesz osiągnąć jeden z lepszych efektów.
Dobór odpowiedniej metody jest oczywiście uzależniony od rodzaju blizny. Każdy pacjent umawia się z nami wcześniej na konsultację, nasi dermatolodzy, specjaliści w swojej dziedzinie, dokładnie sprawdzają rodzaj blizny, określają jej wielkość, a także głębokość. Następnie proponują odpowiednie leczenie.
Zatrudniamy jedynie wykwalifikowanych dermatologów, którzy od wielu lat zajmują się nie tylko chirurgicznym usuwaniem blizn, czy kriochirurgią, ale także coraz częściej sięgają po innowacyjny laser. Zabieg ten zapewnia dosyć szybkie gojenie się ran, a pojawienie się kolejnej blizny, czy przebarwienia jest naprawdę znikome.

Kriochirurgia i cięcie chirurgiczne

Oprócz laserowego usuwania blizn w naszym gabinecie stosujemy również metody kriochirurgii, czyli miejscowego zamrażania tkanek, a także stosujemy metody cięcia chirurgicznego. Jeśli blizna jest głęboka, a także rozległa lub też wrośnięta pod skórę metoda cięcia chirurgicznego może okazać się naprawdę skuteczna.

Chcesz usunąć rozległe i nieestetyczne blizny na swoim ciele? Zapraszamy do umawiania wizyt. Nasi specjaliści z chęcią pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem.

Nasi specjaliści

Kalendarz

Umów się na wizytę

 

Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.


Umów się na wizytę