Blog

Miniinwazyjne leczenie żylaków – Flebogrif

Nowoczesna metoda leczenie żylaków za pomocą zestawu Flebogrif® pozwala na przeprowadzeniu zabiegu w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności wizyty w szpitalu i długotrwałej rekonwalescencji. Zabieg ten wymaga jedynie znieczulenia miejscowego, co znacząco poprawia bezpieczeństwo zabiegu (zmniejsza ryzyko wynikające ze znieczulenia ogólnego czy zewnątrzoponowego) oraz komfort Pacjenta. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i precyzji zabiegu, jest on wykonywany pod kontrolą USG.

Zestaw do leczenia niewydolności żylnej Flebogrif

Zestaw do leczenia niewydolności żylnej Flebogrif® służy do mechaniczno-chemicznego zamykania żylaków, a efekt jest natychmiastowy. Działanie Flebogrifu® polega na jednoczesnym uszkodzeniu mechanicznym wewnętrznej warstwy żyły i podaniu w sposób kontrolowany środka obliterującego (zamykającego) w postaci piany lub roztworu.

Czasami drobne żylaki znajdujące się poniżej, wymagają usunięcia w znieczuleniu miejscowym lub skleroterapii taką samą pianką tylko w nieco mniejszym stężeniu.

Po zabiegu noga jest zabandażowana, a pacjent może i powinien chodzić. Przez kilka dni otrzymuje leki przeciwzapalne i przeciwkrzepliwe.
Konieczne jest noszenie pończoch uciskowych do jednego miesiąca po zabiegu.

Zalety

  • bezbolesny zabieg w warunkach ambulatoryjnych
  • znieczulenie miejscowe
  • brak działania termicznego
  • krótki czas zabiegu (zabieg trwa zwykle około 30 minut, pacjent zaraz po zbiegu może powrócić do swoich codziennych aktywności
  • doskonały i długotrwały efekt kosmetyczny
  • szybka rekonwalescencja