Blog

Czym jest Twoja skóra?

Jest jednym z najważniejszych narządów. Chroni Cię przed zagrożeniami pochodzącymi z otaczającego świata takimi jak grzyby, wirusy, bakterie, ekstremalne temperatury, promieniowanie ultrafioletowe. Bez skóry, w ciągu kilku godzin, Twój organizm utraciłby całą zawartą w nim wodę. W przebiegu różnych schorzeń może jednak dojść do uszkodzenia skóry, w wyniku czego przestanie ona spełniać swoje podstawowe funkcje.

Wrażliwa skóra to taka, która wykazuje większe reakcje na pewne czynniki wewnętrzne lub zewnętrzne w porównywaniu do normalnej skóry. Po kontakcie z czynnikami drażniącymi bardzo szybko pojawiają się na niej zaczerwienienia, łuszczenie, pieczenie a nawet świąd. Często pojawia się nietolerancja na kosmetyki i zwykłe środki pielęgnacyjne.

Ocenia się , że około 20% ludzi ma skórę wrażliwą. Stwarza ona wiele problemów w codziennej pielęgnacji i znacznie obniża komfort życia. Bardzo często ten typ skóry występuje w takich schorzeniach dermatologicznych jak trądzik różowaty, trądzik zwykły, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, wyprysk.

Skóra wrażliwa utrudnia leczenia i często zniechęca do stosowania leków zewnętrznych w obawie przed podrażnieniem.

Do codziennej pielęgnacji należy wybierać tylko specjalnie do tego przeznaczone preparaty zawierające substancje nawilżające i zmiękczające, utrzymujące fizjologiczne pH skóry, aby nie niszczyć ochronnej warstwy lipidowej skóry.