Zabiegi
Kriochirurgia to leczenie znamion skórnych za pomocą wymrażania podtlenkiem azotu. Polega ona na zamrażaniu zmiany chorobowej (brodawki, włókniaka) za pomocą bardzo niskich temperatur.
Kriochirurgia nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Zabieg wymrażania może być wykonany u pacjentów w każdym wieku,
a więc zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Wielką zaletą zabiegu jest to, że nie wymaga on znieczulenia, a odczucia w czasie jego trwania ograniczają się do pieczenia i swędzenia.
Kwalifikacja do każdego zabiegu kriochirurgii odbywa się na wizycie lekarskiej u dermatologa, a cena jest uzależniona od rodzaju, wielkości
i ilości zmian.
Zabieg kriochirurgii dermatologicznej jest nieinwazyjny, polega na wymrażaniu zmienionych chorobowo tkanek, m.in. brodawek, cyst, kaszaków, prosaków, torbieli, przy wykorzystaniu sprzętu działającego na podtlenek azotu. Pod wpływem wydzielanego gazu znamię odpada i zostaje zastąpione zdrową skórą, zlokalizowaną wokół zmiany. W zależności od wielkości brodawki proces gojenia trwa mniej więcej do 14 dni. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, nie jest również wymagana aplikacja znieczulenia. Podczas wymrażania można odczuwać lekkie pieczenie lub szczypanie. Jeśli odczucia są na tyle nieprzyjemne, a miejsce po zabiegu boli, można zażyć środki przeciwbólowe. Możliwe jest również wystąpienie niewielkiego obrzęku.
Dzięki wykonaniu kriochirurgii dermatologicznej można szybko i nieinwazyjnie pozbyć się niechcianych znamion, a nawet blizn potrądzikowych. Trzeba jedynie pamiętać, że to lekarz dermatolog może zakwalifikować do tego zabiegu, po uprzednim zbadaniu brodawki pod dermatoskopem.
Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.