Innowacyjna metoda leczenia wkracza w progi Kliniki U Lekarzy. Zapraszamy na zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pozwalają zmobilizować potencjał organizmu do regeneracji.

Osocze bogatopłytkowe to nic innego, jak koncentrat płytek krwi w małej objętości osocza. Aktywne trombocyty wydzielają czynniki wzrostu, które są wysoce istotne dla regeneracji komórek. Stanowi ono podstawowy składnik w naturalnym procesie obrony oraz regeneracji organizmu przy urazach. Podjęcie terapii nie wymaga specjalnego przygotowania, wystarczy, aby skóra była zdrowa. Osocze bogatopłytkowe wykazuje bardzo pozytywne działanie w skład którego wchodzi:

  • Wspomaganie procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych
  • Silne pobudzanie regeneracji tkanek
  • Stymulacja produkcji kolagenu oraz elastyny

Osocze bogatopłytkowe jest chętnie wykorzystywane w schorzeniach o podłożu ortopedycznym. W przypadku Pacjentów, którzy cierpią na łokieć tenisisty lub zwyrodnienie ścięgna Achillesa, zastrzyki podawane są okołostawowo lub dostawowo. Jednak chorób, w których tego typu terapia jest w stanie pomóc, jest o wiele więcej, m.in. kolano biegacza, łokieć golfisty czy zespół cieśni podbarkowej. Kwestia tego, jak często należy poddawać się terapii osoczem bogatopłytkowym, to bardzo indywidualna kwestia – częstotliwość zabiegów każdorazowo określa lekarz ortopeda. W przeciągu sześciu miesięcy można podać maksymalnie trzy zastrzyki. Pozytywne rezultaty są jednak zazwyczaj widoczne już po pierwszym etapie terapii. To metoda zdecydowanie warto polecenia, pozwalająca odzyskać ulgę osobom zmagającym się z chorobami o podłożu ortopedycznym.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest też stosowana w medycynie estetycznej. Korzystają z niej Pacjenci pragnący spowolnić proces starzenia się skóry. To metoda, która wyklucza wstrzykiwanie syntetycznych substancji odmładzających. Zbawienne działanie osocza bogatopłytkowego docenią osoby liczące na redukcję oznak starzenia się skóry, walkę z łysieniem typu męskiego oraz rewitalizację skóry twarzy. Należy pamiętać, iż rezultaty terapii pojawiają się z czasem – gdy odbudują się włókna kolagenowe. Poprawa kolorytu cery, przywrócenie jędrności oraz elastyczności skóry – to tylko kilka z wielu zalet tego nowoczesnego zabiegu. Pomimo iż na rezultaty pozytywne skutki terapii należy odczekać odpowiednią ilość czasu, finalne efekty są tego warte.

Ogromną zaletą tego innowacyjnego leczenia jest mała bolesność oraz fakt, iż jej skuteczność wysoki ok. 90%. Ponadto okres rekonwalescencji po serii zabiegów jest bardzo krótki. Osocze bogatopłytkowe jest również ceniony przez Pacjentów oraz lekarzy ze względu na bezpieczeństwo terapii – nie istnieje tu ryzyko wystąpienia zakażenia lub reakcji alergicznej.

Wszystkich Pacjentów zainteresowanych terapią osoczem bogatopłytkowym zapraszamy do kontaktu w celu przeprowadzenia konsultacji kwalifikującej do przeprowadzenia leczenia.