Specjalizacje

Ginekolog – endokrynolog

Ginekologia-endokrynologia to dział medycyny specjalizujący się w diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem kobiecych zaburzeń hormonalnych, takich jak: zespół policystycznych jajników, zaburzenia miesiączkowania, czy endometrioza. Stanowi obszerną dziedzinę medycyny, która ukierunkowana jest na pomoc pacjentkom zmagającym się z różnymi trudnościami na tle hormonalnym i ginekologicznym.

Ginekolog-endokrynolog to lekarz, który posiada dwie specjalizacje medyczne. Wizyta u tego specjalisty nie odbiega bardzo od tradycyjnej wizyty u ginekologa. Nie trzeba się na nią specjalnie przygotowywać.

Najczęstsze dolegliwości leczone u ginekologów-endokrynologów

Do jednych z częstszych dolegliwości, którymi zajmują się lekarze z omawianej dziedziny, należą zaburzenia miesiączkowania. Zaburzenia miesiączkowania są szczególnie trudne do zdiagnozowania, ponieważ wymagają zebrania dokładnych danych dotyczących objawów towarzyszących oraz przeprowadzenia odpowiednich badań. Zaburzenia miesiączkowania mogą przyjąć postać pierwotnego lub wtórnego braku miesiączki, nieregularnego cyklu, zbyt obfitego lub skąpego krwawienia, lub uciążliwego bólu podczas miesiączkowania. Możliwymi przyczynami tych zaburzeń są problemy z osi podwzgórze – przysadka, zespół policystycznych jajników, hiperandrogenizm, choroba Hashimoto oraz endometrioza.

Kolejnym częstym powodem zgłaszania się do ginekologów-endokrynologów jest niepłodność, która staje coraz większym problemem współczesnego społeczeństwa. Do przyczyn tego schorzenia zalicza się zaburzenia hormonalne, endometriozę, czy też chorobę tarczycy. W wypadku niepłodności można mówić również o podłożu psychicznym. Specjalista, aby rozpocząć leczenie, musi najpierw dokładnie określić przyczyny poprzez dokładny wywiad, ocenienie czynności jajników oraz sprawdzenie stężenia określonych hormonów. Kluczem jest tutaj holistyczne podejście.

Dostępne usługi wykonywane przez ginekologów-endokrynologów

W skład proponowanych usług ginekologiczno-endokrynologicznych w naszej klinice wchodzą:

 • Diagnostyka i leczenia zaburzeń hormonalnych:
  – tarczycy,
  – nadnerczy,
  – jąder i jajników.
 • Leczenie dolegliwości okresu okołomenopauzalnego.
 • Terapia niepłodności kobiet i mężczyzn.
 • Badania przesiewowe w I i II trymestrze ciąży.
 • Diagnostyka USG:
  – USG narządu rodnego,
  – USG piersi,
  – USG tarczycy.

Klinika zaprasza na konsultację wszystkie Panie, które chcą odbyć wizytę profilaktyczną lub są zaniepokojone objawami, takimi jak: zaburzenia miesiączkowania, obrzmienia piersi, nadmierne owłosienie, czy nasilony trądzik. Doświadczeni ginekolodzy-endokrynolodzy zapewniają wysoką jakość usług i fachową wiedzę z dziedziny medycyny.

Nasi specjaliści

Cennik

USG piersi
250 zł

Ginekolog

Konsultacja ginekologa-endokrynologa
250 zł
Konsultacja endokrynologiczna (dr Marek Ślusarski)
250 zł
Konsultacja niepłodności pary (dr Marek Ślusarski)
350 zł
Kalendarz

Umów się na wizytę

 

Wybierz specjalizację oraz lekarza i kliknij na kalendarzu wizyt dogodny dla Ciebie termin.


Umów się na wizytę