Blog

Trądzik różowaty – jak pozbyć się uporczywego rumienia?

Trądzik różowaty wielu osobom spędza sen z powiek. Rumień potrafi skutecznie popsuć samopoczucie i obniżyć samoocenę. Jak temu zaradzić? Jakie czynności możemy podjąć, by załagodzić zaczerwienienie? Poniżej garść informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym

Tak samo, jak w przypadku innych niedoskonałości, dużą rolę odgrywa tutaj codzienna pielęgnacja. O czym w szczególności należy pamiętać?

  • Oczyszczanie, tonizowanie, krem ‒ podstawę pielęgnacji stanowi oczyszczanie skóry. Codzienne, staranne usuwanie zanieczyszczeń, łoju, pozostałości makijażu wpływa na kondycję i wygląd skóry. W zależności od preferencji możemy użyć żelu bądź mleczka. Po oczyszczeniu warto przetrzeć skórę tonikiem. Końcowy etap to nałożenie kremu.
  • Dobór kosmetyków ‒ duże znaczenie ma sam dobór kosmetyków. Powinny być dostosowane do skóry z tendencją do trądzika różowatego. Dobrym wyborem będą kosmetyki zawierające składniki łagodzące zaczerwienienie, wzmacniające naczynka krwionośne, redukujące pieczenie skóry. Do takich składników zaliczamy cytryniec chiński, azeloglicynę czy niacynamid.
  • Codzienna ochrona ‒ powinniśmy zadbać o codzienną ochronę naszej skóry. Mowa tutaj o ochronie przed promieniowaniem UV, blue light, smogiem i innymi zanieczyszczeniami, mrozem oraz wiatrem. Warto stosować odpowiedni krem ochronny, między innymi SPF 50.
  • Peeling i maska ‒ pielęgnację skóry warto uzupełnić o peeling i maskę. Dobrze zdecydować się na peeling enzymatyczny, który delikatnie usunie martwy naskórek i zanieczyszczenia oraz na maskę, która wyciszy skórę i złagodzi rumień.

 

Leczenie trądziku różowatego ‒ jak wygląda leczenie?

Zdarzają się sytuacje, gdy pielęgnacja domowa nie jest wystarczająca. Co w takim przypadku? Warto skonsultować się ze specjalistą, który skontroluje stan naszej skóry i zaplanuje odpowiednie leczenie. Wśród najczęstszych rozwiązań wymienić możemy peelingi, przede wszystkim peeling z użyciem kwasu azelainowego,  laserowe zamykanie naczynek i inne zabiegi wzmacniające naczynka krwionośne.

Odpowiednio dobrane zabiegi przyczynią się do złagodzenia rumienia i redukcji popękanych naczynek.

Podsumowanie

Terapia trądziku różowatego to przede wszystkim pielęgnacja domowa. Codzienne oczyszczanie, tonizowanie, kremowanie, stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków ma bardzo duży wpływ na wygląd i kondycję skóry. W przypadkach, w których pielęgnacja domowa okazuje się niewystarczająca, stosuje się specjalistyczne zabieg, na przykład peeling z wykorzystaniem kwasu azelainowego czy też laserowe zamykanie naczynek krwionośnych.